Nauč svého pejska triky, které budou bavit jeho i Tebe a budou se Ti hodit třeba právě při fotografování! Připravila jsem pro Tebe sérii návodů "jak na to", aby Tvůj pejsek zvládnul zapózovat před objektivem jako dokonalý foto model! Pojď se tedy začíst do desáté části, ve které Ti prozradím jak se připravit na povel "Štěkej", při kterém pejsek zaštěká na povel.

Nácvik povelu "Štěkej"

Všímej si, v jaké situaci začne pejsek štěkat. Štěkání může spustit například zvonek u dveří, nebo zaklepání na dveře. Použij tuto situaci pro nácvik povelu "Štěkej". Stoupni si tedy ke dveřím a dej pejskovi povel "Štěkej" a zazvoň na zvonek. Jakmile pejsek zaštěká, okamžitě ho odměň. Tento proces několikrát po sobě zopakuj, ať povel s pejskem upevníš. Později dej pejskovi povel "Štěkej" a na zvonek již nezvoň. Pokud pejsek zaštěká, odměň ho. Pokud ne, zopakuj znovu zazvonění na zvonek. Poté se přesuň do jiné místnosti a dej pejskovi povel "Štěkej". Pokud pejsek zaštěká, odměň ho. Pokud ne, zopakuj znovu zazvonění na zvonek.

TIP: Pokud použiješ vhodnou situaci, která pejska rozštěká, může se tento povel naučit za jediný den.

Situace k řešení

  • Co dělat, když pejsek štěká neustále? Nikdy pejska neodměňuj, když začne štěkat bez toho, aniž mu dáš povel. Jinak si zafixuje, že jeho štěkání povede k odměně.
  • Co když nemohu najít situaci, která by pejska rozštěkala? Pejska vede ke štěkání zpravidla pocit frustrace. A tak ho pozlob tím, že mu ukážeš pamlsek, který mu však nedáš.

Je pro Tebe tento díl série užitečný? Určitě budu ráda za Tvou zpětnou vazbu. V příštím dílu se podíváme na nácvik povelu "Mrtvolka", který je při fotografování pejsků užitečný pro pořízení vtipných fotografií v krásném prostředí, což si můžeš se svým pejskem vyzkoušet na vlastní kůži během fotografování v exteriéru, nebo při fotografování v ateliéru!