Nauč svého pejska triky, které budou bavit jeho i Tebe a budou se Ti hodit třeba právě při fotografování! Připravila jsem pro Tebe sérii návodů "jak na to", aby Tvůj pejsek zvládnul zapózovat před objektivem jako dokonalý foto model! Pojď se tedy začíst do třetí části, ve které Ti prozradím jak se připravit povel "Sedni" jehož cílem je, aby se pejsek posadil rovně na zadek a zůstal v dané pozici do momentu, dokud jej neuvolním.

Nácvik povelu "Sedni"

Postav se, nebo si klekni na zem před pejska a v úrovni nad jeho hlavou mu podrž pamlsek ve své ruce. Ruku s tímto pamlskem pomalu posouvej směrem k jeho zádům. V tento moment by měl pejsek zareagovat tím, že se posadí na zadek. Hned jak si pejsek zcela sedne, odměň ho slovně, pamlskem a případně pohlazením. Když si pejsek začně spolehlivě sedat, prodlužuj dobu, než ho odměníš, musí však během odměny setrvávat v pozici v sedě. Na závěr je třeba pejska z pozice uvolnit povelem "Volno".

TIP: Než pejskovi položíš na zem misku s krmením, nech ho, ať se posadí. Posílíš tak svou roli vůdce smečky a zároveň se jedná o nácvik slušného chování pejska.

Situace k řešení

  • Co dělat, když si pejsek za pamlsek nesedá i když má ruku s pamlskem nad hlavou? Posuň svou ruku ještě o trochu dál, směrem k jeho ocasu.
  • Co když se pejsek nechce nechat nalákat na pamlsek? Zatlač na jeho záda kousek od ocasu pejska ukazováčkem a palcem směrem k zemi a zároveň zatáhni vodítkem připnutým na obojek umístěný na krku pejska směrem vzhůru.
  • Pejsek na ruku s pamlskem doráží a vyskakuje? Podrž ruku s pamlskem o trochu níž, aby na ni mohl dosáhnout ze stoje.

Je pro Tebe tento díl série užitečný? Určitě budu ráda za Tvou zpětnou vazbu. V příštím dílu se podíváme na nácvik povelu "Lehni", který je při fotografování pejsků velice užitečný při pořízení statických fotografií v krásném prostředí, což si můžeš se svým pejskem vyzkoušet na vlastní kůži během fotografování v exteriéru!