Nauč svého pejska triky, které budou bavit jeho i Tebe a budou se Ti hodit třeba právě při fotografování! Připravila jsem pro Tebe sérii návodů "jak na to", aby Tvůj pejsek zvládnul zapózovat před objektivem jako dokonalý foto model! Pojď se tedy začíst do osmé části, ve které Ti prozradím jak se připravit na povel "Pusť", kdy pejsek pustí hračku z tlamy na zem a na povel "Podej" Ti ji pustí do ruky.

Nácvik povelu "Pusť"

Ukaž na zem a dej pejskovi povel "Pusť", aby pustil hračku, kterou drží ve své tlamě. Může to trvat nějakou chvíli, než pejsek hračku pustí. Odměň ho za to pamlskem nebo tím, že mu hračku hodíš.

Nácvik povelu "Podej"

Nech pejska vzít hračku do tlamy. Dej pejskovi povel „Podej" a výměnou za hračku mu nabídni pamlsek. Pejsek bude muset hračku pustit z tlamy, aby si mohl Tebou nabízený pamlsek sníst. V ten okamžik ho můžeš pochválit. Hračku poté pejskovi vrať, aby pochopil, že i když Ti ji dá, neznamená to, že mu ji vezmeš.

TIP: Ochota pejska k tomu, aby Ti dal hračku se může u každého pejska lišit. Zvykni si, že pejskovi hračku hodíš jen tehdy, kdy Ti ji dá dobrovolně.

Situace k řešení

  • Co dělat, když pejsek nechce hračku pustit? Zkus pro nácvik povelu použít jím méně oblíbenou hračku. Když poslechne, odměň ho jím oblíbenější hračkou.
  • Mohu pejskovi hračku vzít? Ne, pejsek by Tě mohl i třeba nechtěně kousnout. Lepším způsobem, jak přimět pejska, aby uvolnil stisk, je zatahat mu na boku hrudního koše za jeho kůži.

Je pro Tebe tento díl série užitečný? Určitě budu ráda za Tvou zpětnou vazbu. V příštím dílu se podíváme na nácvik povelu "Balancuj a chyť", který je při fotografování pejsků velice užitečný při pořízení roztomilých fotografií v krásném prostředí, což si můžeš se svým pejskem vyzkoušet na vlastní kůži během fotografování v exteriéru, nebo při fotografování v ateliéru!