Nauč svého pejska triky, které budou bavit jeho i Tebe a budou se Ti hodit třeba právě při fotografování! Připravila jsem pro Tebe sérii návodů "jak na to", aby Tvůj pejsek zvládnul zapózovat před objektivem jako dokonalý foto model! Pojď se tedy začíst do sedmé části, ve které Ti prozradím jak se připravit na povel "Přines a drž", jehož podstatou je, že pejsek zvládne podržet jakoukoli rekvizitu.

Nácvik povelu "Přines"

Pro nácvik povelu použij jakoukoli hračku, která disponuje otvorem pro naplnění. Ukaž svému pejskovi, jak plníš hračku pamlsky. Naplněnou hračku, s výzvou ke hře, odhoď a povzbuď pejska, aby Ti hračku přinesl a zároveň mu dej slovní povel "Přines". Můžeš se přitom poplácat do stehen, nebo od pejska odběhnout opačným směrem, než se právě pejsek nachází. Když Ti pejsek hračku přinese, vezmi si ji od něj, vyjmi z hračky pamlsek a odměň s ní pejska. Většina psů má aportování v krvi, tak je pravděpodobné, že si tento povel zafixují během několik málo dní.

Nácvik povelu "Drž"

Vezmi hračku, kterou Tvůj pejsek miluje a je pro vás oba snadno uchopitelná. Vyzývavě ji pejskovi nabídní a zároveň mu dej slovní povel "Drž". Nech ho hračku uchopit pouze na pár vteřin. Poté mu hračku z tlamy vyjmi a odměň pejska pamlskem. Postupně dobu, po kterou pejsek hračku v tlamě drží, prodlužuj. Odměňuj pejska vždy, když mu z tlamy hračku vyjmeš, nesmí ji pustit sám od sebe.

TIP: Nech pejska místo hračky podržet nějakou zábavnou rekvizitu, jako třeba cedulku s nápisem: "Podrbat a nakrmit, prosím!".

Situace k řešení

  • Co dělat, když pejska běhání za hračkou nezajímá? Vzbuď jeho zájem tím, že se budeš chovat nadšeně a budeš za hračkou iniciativně běhat. Můžeš si s ní také házet o zem, nebo o zeď.
  • A co když pejsek hračku vezme a utíká s ní? Zkus tedy pejska nalákat k sobě na pamlsek, nebo se rozeběhni opačným směrem od pejska. Případně měj po ruce druhou stejnou hračku, na kterou můžeš upoustat pozornost Tvého pejska.

Je pro Tebe tento díl série užitečný? Určitě budu ráda za Tvou zpětnou vazbu. V příštím dílu se podíváme na nácvik povelu "Pusť a podej", který je při fotografování pejsků velice užitečný při pořízení roztomilých fotografií v krásném prostředí, což si můžeš se svým pejskem vyzkoušet na vlastní kůži během fotografování v exteriéru, nebo při fotografování v ateliéru!