Nauč svého pejska triky, které budou bavit jeho i Tebe a budou se Ti hodit třeba právě při fotografování! Připravila jsem pro Tebe sérii návodů "jak na to", aby Tvůj pejsek zvládnul zapózovat před objektivem jako dokonalý foto model! Pojď se tedy začíst do desáté části, ve které Ti prozradím jak se připravit na povel "Popros", při kterém si pejsek sedne na zadek a vztyčí se ze země s rovnou páteří a pokrčenými předními nohami.

Nácvik povelu "Popros"

Posaď svého pejska čelem proti Tobě. Nalákej ho na svůj pamlsek v ruce tak, aby se svým trupem vzpřímil a přitom zůstal sedět na zadku. V tento moment vyslov povel "Popros". Nech ho okusovat, nebo olizovat pamlsek ve Tvé ruce. Pokud má pejsek tendenci zvednout zadek ze země, dej svou ruku s pamlskem níže. Tento povel vyžaduje delší dobu nácviku, a tak jej opakuj pravidelně po dobu několika dní. Pejskovi potrvá, než se jeho rovnováha a stabilita při nácviku tohoto povelu zlepší. Setrvání v jeho vzpřímení vždy prodlužuj a odměň ho vždy v době, kdy ještě povel provádí, tedy než pustí své přední tlapky zpět na zem.

TIP: Malého pejska při nácviku povelu můžeš posadit na prostorné vyvýšené místo, získáš tak k němu lepší přístup.

Situace k řešení

  • Co dělat, když pejsek po pamlsku skáče? Pohybuj svou rukou, která drží pamlsek směrem vzhůru pomaleji. Pokud bude pejsek po ruce skákat, neodměňuj ho.
  • Co když si pejsek stoupá na zadních nohách? Pak ho svou druhou rukou, která nedrží pamlsek, lehce upozorni na položení zadku na zem se slovním povelem "Sedni".
  • A co s tím, když se pejskovi nedaří udržet rovnováhu? Vytrvej s nácvikem povelu. Tento povel bude mnohem snazší pro menší a sportovnější tipy pejsků. Větším a mohutnějším postavám pejsků bude trvat delší dobu, než posílí své svaly ve středu těla a získají potřebnou rovnováhu.

Je pro Tebe tento díl série užitečný? Určitě budu ráda za Tvou zpětnou vazbu. V příštím dílu se podíváme na nácvik povelu "Štěkej", který je při fotografování pejsků užitečný pro pořízení vtipných fotografií v krásném prostředí, což si můžeš se svým pejskem vyzkoušet na vlastní kůži během fotografování v exteriéru, nebo při fotografování v ateliéru!