Nauč svého pejska triky, které budou bavit jeho i Tebe a budou se Ti hodit třeba právě při fotografování! Připravila jsem pro Tebe sérii návodů "jak na to", aby Tvůj pejsek zvládnul zapózovat před objektivem jako dokonalý foto model! Pojď se tedy začíst do čtvrté části, ve které Ti prozradím jak se připravit povel "Lehni" jehož cílem je, aby si pejsek lehnul na hrudbík a břicho, nebo šikmo na bok a zůstal v dané pozici do momentu, dokud jej neuvolním.

Nácvik povelu "Lehni"

Postav se, nebo si klekni na zem před sedícího pejska. Podrž mu před čumákem pamlsek ve své ruce a pomalu posouvej svou ruku směrem k zemi. V tento moment by měl pejsek zareagovat tím, že bude čukákem sledovat pohyb Tvé ruky a lehne si. Hned jak si pejsek zcela lehne, odměň ho slovně, pamlskem a případně pohlazením. Když si pejsek začně spolehlivě lehat, prodlužuj dobu, než ho odměníš, musí však během odměny setrvávat v pozici v sedě. Na závěr je třeba pejska z pozice uvolnit povelem "Volno".

Situace k řešení

  • Co dělat, když si pejsek za pamlsek nelehá a jen se nahrbí? Posuň svou ruku položenou na zemi směrem před jeho tlapky, nebo naopak od něj.
  • Co když se pejsek nechce nechat nalákat na pamlsek? Tlač jemně na jeho lopatku dokud si nelehne na bok.
  • Nechce si pejsek lehat? Zkus zvážit svůj postoj vůči němu. Lehnutí je projevem podřazenosti.
  • Pejsek si lehne a hned zase vstane? V takovém případě jej neodměňuj a dej mu znovu pokyn k lehnutí.
  • Pejsek si někde lehá a někde ne? Všimni si na jakém potvrchu se zrovna pejsek nachází. Ne vždy se bude chtít pejskovi lehnout, obzvlášť když se bude jednat například o beton, nebo štěrk.

Je pro Tebe tento díl série užitečný? Určitě budu ráda za Tvou zpětnou vazbu. V příštím dílu se podíváme na nácvik povelu "Zůstaň", který je při fotografování pejsků velice užitečný při pořízení statických fotografií v krásném prostředí, což si můžeš se svým pejskem vyzkoušet na vlastní kůži během fotografování v ateliéru!