Nauč svého pejska triky, které budou bavit jeho i Tebe a budou se Ti hodit třeba právě při fotografování! Připravila jsem pro Tebe sérii návodů "jak na to", aby Tvůj pejsek zvládnul zapózovat před objektivem jako dokonalý foto model! Pojď se tedy začíst do páté části, ve které Ti prozradím jak se připravit na povel "Ke mně", jehož podstatou je, že pejsek k Tobě okamžitě přiběhne.

Nácvik povelu "Ke mně"

Aby pejsek na tento povel spolehlivě poslouchal, je třeba mít své vlastní postavení jakožto vůdce smečky řádně upevněné. Za splnění povelu pejska vždy pochval a odměň. Pokud však pejsek povel nesplní, je vhodné jej vrátit zpět na místo, odkud byl přivolán. Pro začátek připni pejska na dvoumetrové vodítko. Vyslov povel "ke mně" a vodítkem jej k sobě přitáhni, pochval ho a odměň ho. Povel by měl být vyřčen pouze jednou, měl by vyznít vesele a zároveň přitom intenzivně. Jakmile pejsek na přivolání přijde, můžeš pro další nácvik povelu využít delšího vodítka, nebo můžeš začít trénovat přivolání bez vodítka na oploceném pozemku.

TIP: Na psa volej "ke mně", pouze za předpokladu, kdy nebude následovat činnost, kterou nemá příliš v oblibě, například koupání, nebo návštěva veterináře.

Situace k řešení

  • Co dělat, když pejsek po vypuštění z vodítka uteče? Pejska v takovém případě nikdy nehoň, trvej na svém, tedy na tom, aby on přišel za Tebou.

Je pro Tebe tento díl série užitečný? Určitě budu ráda za Tvou zpětnou vazbu. V příštím dílu se podíváme na nácvik povelu "dej pac", který je při fotografování pejsků velice užitečný.