Nauč svého pejska triky, které budou bavit jeho i Tebe a budou se Ti hodit třeba právě při fotografování! Připravila jsem pro Tebe sérii návodů "jak na to", aby Tvůj pejsek zvládnul zapózovat před objektivem jako dokonalý foto model! Pojď se tedy začíst do šesté části, ve které Ti prozradím jak se připravit na povel "Dej pac", jehož podstatou je, že pejsek zvedne tlapku, aby mu s ní člověk mohl potřást.

Nácvik povelu "Dej pac"

Nech pejska, aby se před Tebe posadil. Do své pravé ruky schovej pamlsek a podrž ji nízko nad zemí. Povelem "dej pac" můžeš pejska povzbudit, aby začal dorážet svou tlapkou na Tvou ruku. Jakmile pejsek tlapku zvedne ze země, pochval ho a odměň ho. Postupně zvětšuj výšku Tvé ruky od země až do momentu, kdy bude pejsek muset zvednout svou tlapku do úrovně svého hrudníku. Později můžeš přejít k samotnému signálu rukou. Před pejska se postav, pamlsek schovej do své levé ruky za záda a pravou ruku nastav před pejska a vyslov povel "dej pac". Když začne pejsek pokládat tlapku na Tvou nataženou ruku, chvíli mu ji podrž ve své ruce, pochval ho a odměň ho. To samé můžeš zopakovat i s druhou tlapkou pejska. Na jednu tlapku můžeš pejska naučit na povel "dej pac" a na druhou například "dej ťap".

TIP: Tento trik se může naučit každý pes a vždy se jedná o roztomilé gesto. Procvičujte ho několikrát denně a cvičení vždy zakončete úspěšným pokusem. Obě varianty můžete spojit a rychle za sebou střídat povely „pac" a „ťap".

Situace k řešení

  • Co dělat, když pejsek na Tvou ruku doráží místo tlapky čukámek? Lehce pejska přes čumák klepni, to ho odradí. Když přestane a zkusí místo toho štěkat, nebo nebude dělat nic, vytrvej a povzbuzuj ho k podání tlapky. Můžeš mu také lehce na tlapku poklepat svou rukou, nebo mu ji zvednout do vzduchu. Vždy ho při této aktivitě pochval a odměň.

Je pro Tebe tento díl série užitečný? Určitě budu ráda za Tvou zpětnou vazbu. V příštím dílu se podíváme na nácvik povelu "Přines", který je při fotografování pejsků velice užitečný při pořízení roztomilých fotografií v krásném prostředí, což si můžeš se svým pejskem vyzkoušet na vlastní kůži během fotografování v exteriéru!