Nauč svého pejska triky, které budou bavit jeho i Tebe a budou se Ti hodit třeba právě při fotografování! Připravila jsem pro Tebe sérii návodů "jak na to", aby Tvůj pejsek zvládnul zapózovat před objektivem jako dokonalý foto model! Pojď se tedy začíst do deváté části, ve které Ti prozradím jak se připravit na povel "Balancuj", kdy pejsek balancuje pamlskem, nebo hračkou na svém nose a na povel "Chyť" Ti ji vyhodí do vzduchu a chytí do tlamy.

Nácvik povelu "Balancuj a chyť"

Posaď svého pejska čelem proti Tobě. Jemně ho přidrž za čumák tak, aby držel hlavu vodorovně se zemí. Na čumák mu polož pamlsek a klidným hlasem mu řekni povel "Čekej". V této pozici pejska drž pouze krátkou chvilku. Později nechávej pejska, aby držel pamlsek na čumáku bez Tvé pomoci. Poté pejskovi čumák uvolni a řekni povel "Chyť". Opakováním těchto kroků se bude pejsek postupně zlepšovat, až se mu podaří pamlsek chytit pokaždé, když mu dáš povel. Pokud nechá pejsek pamlsek spadnou na zem, předstírej, že se po něm vrháš a chceš mu ho sebrat. Pejsek se tak naučí, že musí pamlsek chytit, jinak o něj přijde.

TIP: Obtížnost povelu "Balancuj a chyť" můžeš zvýšit tím necháš pejska, aby při balancování s pamlskem na čumáku ještě provedl povel "Popros".

Situace k řešení

  • Co dělat, když má můj pes příliš krátký čumák? Tento trik se mohou naučit i krátkolebá plemena, je to pro ně však obtížnější. Pro balancování můžeš použít nějaký měkký a ohebný pamlsek, přeba uvařenou špagetu.

Je pro Tebe tento díl série užitečný? Určitě budu ráda za Tvou zpětnou vazbu. V příštím dílu se podíváme na nácvik povelu "Popros", který je při fotografování pejsků velice užitečný při pořízení roztomilých fotografií v krásném prostředí, což si můžeš se svým pejskem vyzkoušet na vlastní kůži během fotografování v exteriéru, nebo při fotografování v ateliéru!